I Figured It Out -OR- Huh? - 25.8.2011

20. října 2012 v 17:27 | Ketly |  Blogahan - Pat's Blog 2011

Přišel jsem na to, nebo ne?

Před několika lety jsem chodil na terapie k jedné skvělé ženě. Jmenuje se Judi. Je to opravdu mimořádný člověk, který stál na začátku mé největší životní změny. Jsem jí navždy zavázán. Asi bych ji měl volat častěji, děkovat ji a darovat ji moji lásku. Každopádně důvod, proč jsem Judi zmínil je, že jsem se nedávno zamýšlel nad otázkou, proč se lidé chovají tak, jak se chovají. Proč se k sobě chováme tak, jak se chováme? Proč některé vztahy fungují a některé ne? Proč se zrovna já živím v hudebním průmyslu? A pak jsem si vzpomněl na jednu Judiinu terapii, která mi opravdu pomohla vše překonat a právě teď vám ji řeknu. Opravdu mi to otevřelo oči. Možná se vám její teorie zalíbí.

Tady je…

Před několika lety mě začalo zajímat, proč jsem tak nešťastný. Připadalo mi, že ze sebe ždímu každou kapičku naděje a lásky a když jsem ji chtěl rozdat, nikam to nevedlo. Proč, Judi, proč?

Pokud mě paměť nešálí, tak mi odpověděla: "Dáváme ostatní to, co bychom chtěli, aby nám bylo darováno. Problém je v tom, že přestože to mi tak urputně chceme, neznamená to, že osoba, které to dáváme, po tom také touží." To ve mně zanechalo hluboký dojem.

Samozřejmě! V tom vězí odpověď na všechny lidské problémy. Proč jsme tací, jací jsme? Protože si - ve většině případů - myslíme, že to je to, co chceme a že tím splňujeme podmínky společnosti. Máme sto chutí být jako ostatní, ale nakonec vyrosteme do odlišné podoby.

Během té doby jsem abstinoval a uplynulo dlouho od chvíle, kdy jsem byl tak opilý, že jsem o sobě nevěděl. Moje závislosti se změnily na jiné závislosti jako práce, běhání atd. Říkal jsem si, že se lepším. Už jsme se propracovali ke konci! K odpovědi na "nás". Jsme to, co jíme a chceme to, co děláme. Trošku to popisuje smysl celého světa, nemyslíte? Vesmír je geniální.

Jsem si na sto procent jistý, že tahle teorie má podstatné nedostatky, ale je zatraceně pravdivá. Už je fakt pozdě. Dobrou noc.

S láskou, Pat

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama