How can you... - 10.7.2011

20. října 2012 v 17:25 | Ketly |  Blogahan - Pat's Blog 2011

Jak můžete...

Přesvědčovat někoho, aby neodcházel?
Říkat někomu, že je to nevyhnutelné?
Milovat někoho natolik, že změníte jejich názor na sebe samé?
Zadržet nebo znemožnit trápení vaší rodiny/přátel?
Mluvit někomu do života?
Přesvědčovat někoho, aby to vzdal?

Cítíte se, jako když za vás někdo činí důležitá rozhodnutí, že ano? Vždycky jsem si myslel, že lidem, kteří brzo opustí svoji rodinu, kvůli svému vlastnímu rozhodnutí, není pomoci. Dle mé životní zkušenosti nakonec tito jedinci všechny překvapili. Ať už pocítí štěstí, bezmoc nebo trápení, nikdy to nedají nikomu najevo.
Přesvědčovat někoho, že je šťastný je jako přesvědčovat někoho, že dokáže létat. Je snadné někomu pomoci, ale je těžké ho požádat, aby vydržel.
Myšlenka na to, že uteču a začnu žít vlastní život, mě napadla asi jednou nebo dvakrát, když jsem byl teenager, ale hned jsem ji zase zamítnul, protože jsem měl hodně důvodů, proč zůstat a proč hledat odpovědi a radost.
Někteří lidé tvrdí, že nikdy nebyli šťastní. Přeji si, abych mohl setřít veškerou temnotu, ve které žijí.
Lidé jsou tak jemní, tak odporní, tak krásní, tak narušení a tak perfektní. Moc si přeji, aby existoval způsob, jak všechny učinit šťastné, i když by se to třeba týkalo jen mého malého rodinného kruhu.
Budu čekat. Budu doufat. Budu se modlit, jak nejlépe umím. Budu milovat a budu všem přát dobré věci. Nechám Vesmír, aby si vzal vše, co chce a potřebuje a nechám ho, aby se postaral o všechno ostatní - o růst, o vzdělání, o pláč, o vzpomínky a o všechno ostatní, přestože se nikdy nikdo z nás nedozví, jak to vlastně dokázal.

Pat

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama